Ogłoszenia parafialne, 14. czerwca 2020

Już znamy translokacje księży na najbliższy rok. W naszej parafii bez zmian pozostaje proboszcz, wikariusze i  inni księża, natomiast dochodzi neoprezbiter, którego prymicja będzie dziś o 19.00. W związku z tym szukamy mieszkania do wynajęcia lub kupna od września, M2 najlepiej na Leśnym, albo na Widawskiej w pobliżu.

 

W tygodniu:

  • We wtorek o 11.00 spotkanie MMM (Mass Media Ministry). Omawiamy tematy związane ze stroną i You Tubem. Zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie analogowe w salce, albo na Meet Google – wtedy poprosimy o sms na numer parafii i wysyłamy link.
  • We czwartek – zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Jeśli przyniesiecie wianki, będzie poświęcenie. Jest to również przeniesiona z II czwartku Msza do św. JP2 i modlitwa o uzdrowienie.
  • W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – nie nakazana, ale piękna, z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • W sobotę – wspomnienie Najświętszego Serca Maryi.

 

Przypominamy o zapisach na wyjazdy wakacyjne – został jeszcze tylko krótki czas.

 

Dziś, kiedy już więcej wiemy o COVID-19, widzimy, że Polska wybrała najlepszą drogę walki z koronawirusem.  Z kilku przyczyn:

  • Uniknęliśmy niewydolności Służby Zdrowia.
  • Przechorowanie COVID może dawać poważne powikłania – np. idiopatyczne zwłóknienie płuc u dorosłych i choroby neurologiczne u dzieci.
  • W tym wypadku tzw. odporność stadna, na którą liczyli np. Szwedzi – nie funkcjonuje.

 

Ale w związku z tym musimy nauczyć się żyć z wirusem, bo ta epidemia będzie się tliła. Epidemiolodzy twierdzą, że nawet do 1000 nowych zakażeń dziennie można żyć tak jak my dziś. Ale musimy pamiętać o zachowaniu zasad, żeby nie irytować anioła zarazy. Dwie sprawy chcielibyśmy  przypomnieć:

  • Noście maseczki w kościele! Specjalnie dostawiliśmy sporo ławek na dworze dla tych, którzy już mają serdecznie dość maseczek. Jak zachowujemy odstęp powyżej 2 metrów np. w czasie Mszy w dzień powszedni, gdy w kościele jest kilkanaście osób, albo siedząc w pierwszym rzędzie – też można zdjąć, zachowajmy zdrowy rozsądek. Ale pamiętajmy o nich. Jeden nasz kolega lekarz na temat maseczek prosił o przekazanie sugestii: żeby nam nie parowały, można poluzować dolną część – i dlatego są sporo wygodniejsze maseczki wiązane z tyłu głowy, nie zakładane na uszy.
  • Przystępując do Komunii – nie stójmy w kolejce bezpośrednio jeden za drugim, ale zachowujmy odstęp. I tak my księża zawsze się rozglądamy, czy na pewno wszyscy przystąpili, więc nie ma obaw – wszyscy przyjmą Komunię – nie ma się gdzie spieszyć.