Ogłoszenia parafialne, 3. października 2021

Dziś:

 • Niedziela inwestycyjna. Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię i proces budowlany składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać! Jeśli chodzi o kwestie budowlane, to wciąż czekamy na pozwolenie na budowę.
 • Przy okazji kwestii finansowych – siostry z polskiej misji na Haiti, które w ubiegła niedzielę dzieliły się z nami swoim doświadczeniem zebrały 25 650 zł. Takiej zbiórki jeszcze nigdy u nas nie było, gratulacje za hojność. Temat bardziej stałego zaangażowania naszej parafii w pomoc Haitańczykom przez wsparcie tej polskiej misji, polskiej szkoły JP2 i w ew. wolontariat jest w agendzie na naradę parafialną za tydzień.
 • Już dziś w naszej parafii Święto Stworzenia, bo jutro Św. Franciszka z Asyżu:
  • Błogosławimy zwierzątka na zewnątrz kaplicy po każdej Mszy.  
  • Co roku na to święto robimy coś ekologicznego.  W tym roku to pojemniki na deszczówkę, żeby oszczędzać wody gruntowe będziemy ją wykorzystywać do podlewania roślin. Jeden już stoi, będą jeszcze dwa, musieliśmy je niestety reklamować, bo miały wady fabryczne.
  • Przedszkole jak co roku organizuje alpaki i inne niespodzianki.

W tygodniu:

 • W poniedziałek: o 19.30 inauguracja kolejnego roku akademickiego szkoły biblijnej.
 • We wtorek: wraz z seniorami z Klubu Symeona i Anny wyruszamy na pielgrzymkę do Lasek, rozpoczęcie Mszą o 9.00, wyjazd o 10.00. Jeśli są jeszcze chętni do wyjazdu, a nie mają samochodów, prosimy o kontakt z x. Sławkiem.

Za tydzień:

 • Rozpoczynamy kolejny cykl katechez dla dorosłych, prowadzonych przez ekipę ze wspólnot neokatechumenalnych z księdzem Sławkiem, będą się one odbywały we wtorki i czwartki o 19.15.

Uwaga! Data rozpoczęcia uległa zmianie. Zaczynamy od wtorku 12 X, przepraszamy za niedogodności.

 • O 17.00 narada parafialna. Jak zawsze zaproszeni są wszyscy parafianie.
 • Dzień Papieski. Przed kościołem zbierane będą ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele o godz.17:00. W piątki o 17.00 zapraszamy na to nabożeństwo dzieci. Szczególnie pamiętamy o różańcu we czwartek – MB Różańcowej.

Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Zgłoszenia na „wypominki” przyjmujemy w zakrystii lub w kancelarii. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i ewentualnie nazwisk (najlepiej dużymi literami). Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się na Mszach św. w Uroczystość Wszystkich Świętych, Dzień Zaduszny i w oktawie podczas różańca o godz. 18.00. Ponadto przez cały rok w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 18.30 jest odprawiana Msza św. w intencji tych zmarłych.