Ogłoszenia parafialne 30 stycznia 2022

Dzisiaj:

  • Światowy Dzień Trędowatych. Pamiętajmy w swoich modlitwach o cierpiących na tę chorobę, a także o tych, którzy niosą im pomoc.
  • Zakończyliśmy terminowa kolędę, zaprosiło nas do siebie 223 rodziny, sporo innych uczestniczyło w Mszach kolędowych. Dziękujemy Wam za zaproszenia, wspólną modlitwę i ofiary na budowę. Po feriach będzie jeszcze dogrywka, bo została grupa rodzin, która nas zaprosiła, ale z powodu kwarantanny musiała zrezygnować, oraz innych, które zaprosiły nas z opóźnieniem.
  • Ankiety Synodalne prosimy składać do pudełka znajdującego się przy wyjściu. Można też wypełnić anonimowo ankietę na stronie parafii: https://forms.gle/DHKqCbrpufA1NzdEA .

W tygodniu:

  • W środę (2 lutego) przypada święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie świec na Mszach św. o godz. 6.30, 9.00, 18.30. Tego dnia przypada także Dzień Życia Konsekrowanego, naszą modlitwą otaczać będziemy braci i siostry zakonne, oraz dziewice konsekrowane. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na zakony klauzurowe.
  • Początek miesiąca. Pierwszy czwartek –  Godzina Święta o 23.00, zapraszamy nie tylko mężczyzn; Pierwszy piątek – spowiedź od 18.00 (bo ferie); odwiedzamy chorych; Pierwsza sobota miesiąca – o 9:00 Msza św. z nabożeństwem Fatimskim.

Za tydzień:

  • Niedziela inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim hojnym darczyńcom na budowę, jak również tym, którzy pamiętając o potrzebach parafii wpłacają na konto.

Napisała do nas siostra Inga z misji na Haiti (fragmenty listu poniżej). Przypomnę, że otworzyliśmy specjalne subkonto na cel pomocy Haiti w ramach naszej Fundacji „Nasza Rodzina”: 58 1020 1185 0000 4002 0324 1551. Już można wpłacać.

 W związku z pewnym zamieszaniem na temat Mszy św. w rycie nadzwyczajnym po łacinie, zasięgnęliśmy informacji w Kurii naszej i warszawsko-praskiej na temat miejsc, gdzie jest ważnie sprawowana taka Msza. W naszej diecezji jest, Miejsca w których wierni z Warszawy mogą uczestniczyć we mszach po łacinie w rycie nadzwyczajnym, pięć jest w naszej diecezji, a na Pradze cztery (patrz poniżej). We wszystkich pozostałych miejscach w Warszawie i okolicach msze święte po łacinie nie są sprawowane w jedności z Kościołem Katolickim, więc są nieważne. Uczestnictwo w takiej mszy nie zadośćczyni wypełnieniu  przykazania kościelnego obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej i jest aktem nieposłuszeństwa wobec biskupa diecezji. Szczególnie ostrzegamy przed uczestnictwem w działaniach Bractwa Piusa X, które ma cechy sekty.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego całego tygodnia a dzieciom i młodzieży radosnych oraz bezpiecznych ferii zimowych.

—————————————————————-

Miejsca w których wierni z Warszawy mogą uczestniczyć we mszach po łacinie w rycie nadzwyczajnym:

Archidiecezja Warszawska:

Kaplica duszpasterstwa środowisk twórczych przy Placu Teatralnym

Parafia Matki Bożej Królowej Pokoju, Młociny ul. Dzierżoniowska 7;

Kościół św. Krzyża na Krakowskim Przedmieściu 3 (kaplica na dole);

Parafia św. Klemensa (redemptoryści), ul. Karolkowa 49;

Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny Pruszków Żbików, ul. 3 Maja 124

Diecezja warszawsko-praska:

Dom Rekolekcyjny Ojców Pallotynów Otwock ul Żeromskiego 6,

Kaplica przy kościele Matki Bożej Królowej Polski Wołomin ulica Kurkowa 35,

Wielgolas kaplica przy ulicy Kościelnej 1,

Parafia Matki Bożej częstochowskiej Józefów ulica Piotra Skargi 24.

List od sióstr na misji z Haiti:

Błogosławionego Nowego Roku!

Od 4 listopada jesteśmy w Stanach. Nie wiemy, czy w tym miesiącu uda nam się wrócić, ale mamy taką nadzieję.  Teraz do bardzo trudnej sytuacji politycznej, ogromnej przemocy i braku bezpieczeństwa dochodzi jeszcze Covid, który rozwija się tam ogromnie i atakuje coraz więcej ludzi, bo bardzo niewielu jest tam zaszczepionych i nie chcą się szczepić. Wciąż dostaję od ludzi z Haiti pytanie po co się szczepić jeśli i tak mogę zachorować.  Gangi nadal tam rządzą. Wiemy, że sytuacja nie rozwiąże się szybko. Wrócimy, gdy tylko nasi dadzą nam znać, że możemy liczyć na w miarę bezpieczny powrót. Jakieś ryzyko zawsze zostaje, bo to Haiti.

My już bardzo tęsknimy za tamtejszymi ludźmi. Nie przestajemy jednak dla nich pracować także stąd. Teraz zdalnie, odnajdujemy ludzi, których domy były zburzone podczas ostatniego trzęsienia ziemi i wspieramy ich finansowo w odbudowie. Już 9 dom odbudowujemy. Współpracujemy ze wspólnotą neokatechumenalną z Les Cayes. To ich odpowiedzialni wyszukują nam tych poszkodowanych podczas ostatniego trzęsienia ziemi. Nasze dzieci i młodzież kontynuują edukację, więc pilnujemy, aby wszelkie opłaty były dokonywane na czas. Prawie codziennie wędrujemy do Western Union, albo dokonujemy przelewy bezpośrednio do szkoły, gdy tylko jest to możliwe. Przez osoby, które mieszkają na naszej misji nadal karmimy głodnych. Nasza Klinika działa wtedy, gdy tylko mają benzynę i leki. W tej chwili mają, ale już robimy starania, aby wysłać następny transport leków. A nie jest to łatwe. Tym razem pewnie będziemy próbować przez Dominikanę (…)

Dobrą Nowiną jest fakt, że nasza piekarnia się buduje. Położyli już fundamenty i teraz rosną ściany. Nie wiem, jakim cudem to robią. Widocznie Ksiądz z Caritasu, który dogląda tej budowy ma jakieś dojścia. Właśnie dlatego, że piekarnia już powstaje, 10 stycznia jedziemy na szkolenie obsług maszyn, które kupujemy do piekarni. Nasza Siostra Julitta z Krakowa będzie odpowiedzialna za nauczenie Haitańczyków obsługiwania tych maszyn, więc sama musi się dobrze nauczyć. My też jej towarzyszymy w tej nauce (…)

Mam nadzieję, że jako parafia nie porzuciliście Haiti.

Pokój z Tobą, Inga