Ogłoszenia duszpasterskie 26 marca 2023

Dziś:

 • Gorzkie Żale o 17:15.
 • Kończymy akcję „Gorące pozdrowienia dla Ukrainy”, która trwała całą zimę. Zima już się kończy, zrobiło się ciepło, więc po wykończeniu tych wszystkich materiałów, które jeszcze zostały, zamykamy akcję, bo już nie ma potrzeby robić więcej ogrzewaczy. Serdeczne podziękowania od naszych Ukraińców w imieniu wszystkich ludzi ogrzanych tej zimy na Ukrainie, dla wszystkich naszych parafian, którzy brali udział, przynosząc puszki i wosk, kupując świece itp. Serdeczne Bóg zapłać.
 • Zgodnie z zapowiedzią sprzed dwóch miesięcy otwieramy w naszej parafii Caritas parafialną, w tym tygodniu będziemy podpisywać umowę z Caritas Polska. Już możemy więc ogłosić zapisy na wolontariuszy Caritasu, na razie potrzebujemy osób pełnoletnich również do pomocy organizacyjnej, to bardzo ważne, bez nich nie wystartujemy.
 • Lizbona: mieliśmy w piątek spotkanie organizacyjne. Ze względu na koszty zrezygnowaliśmy z wyjazdu autokarowego, mamy za to rezerwację na samolot. Tak więc wyjazd jest krótszy, niż planowaliśmy, od 1 do 8 sierpnia 2023, ale i tańszy, koszt całości (przelot, ubezpieczenia, noclegi, wyżywienie, pakiet pielgrzyma, obowiązkowy fundusz solidarnościowy itp.) wynosi 3500. Z plusów: mamy bardzo dobre miejsce na czas pobytu w Lizbonie, w parafii, w której byliśmy w trakcie naszej pielgrzymki do Fatimy, gdzie zaprzyjaźniliśmy się z proboszczem. Z minusów: trzeba już wpłacać zaliczkę 1500 żeby zapłacić ten rejs, mamy na to najbliższy tydzień, ew. dwa. Jeśli ktoś chciałby się jeszcze dopisać, to jeszcze może.
 • Przy tej okazji informujemy, że będzie pielgrzymka do Medżugorje w końcu września br. (najprawdopodobniej 21-28 IX), oraz do Izraela między 10 a 20 X. Jeszcze nie podajemy precyzyjnych dat, bo jeszcze szukamy korzystnych lotów, ale te pielgrzymki się odbędą.
 • Zaległe rozliczenie finansowe za luty już wywieszone.

W tygodniu:

 • Od jutra rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne przygotowujące nas do Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które poprowadzi ks. Grzegorz Wawrzyniak, proboszcz parafii w Równym (Rivne) na Ukrainie. Nauki rekolekcyjne od poniedziałku do środy:
  •  rano, godz. 9.00 w trakcie Mszy św.,
  • wieczorem 18.15 i 19.30, przedzielone Mszą św. o 19.00.
  • Spowiadamy w trakcie nauk i Mszy św.
  • W czasie rekolekcji kancelaria parafialna jest zamknięta, pilne sprawy załatwiamy po umówieniu telefonicznym.
 • W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 17:15, dla dorosłych 19:15, to już ostatnia.
 • Pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo Fatimskie rozpoczyna się mszą św. o godzinie 9:00, potem adoracja, Różaniec i medytacja jednej tajemnicy.

Za tydzień:

 • Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Przenajświętszej Męki i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Palmy i ozdoby zrobione przez dzieci ze scholi dziecięcej będą sprzedawane przed kościołem. Poświecenie palm przed każdą Mszą św. Procesja z osiołkiem o 10:00. Przypominamy o spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
 • 18-ta rocznica narodzin dla nieba św. JP2. 8 lat temu w tym dniu rozpoczęliśmy duszpasterstwo, jeszcze nie było parafii.
 • Niedziela inwestycyjna. Wszystkim naszym darczyńcom, za których modlimy się na Mszy o 10:00 serdeczne Bóg zapłać.
 • Po okresie zimy na nowo uruchamiamy kawiarenkę.

Inne:

 • Trwa rekrutacja do naszego przedszkola. Wszystkie informacje na stronie przedszkola w zakładce REKRUTACJA. Adres przedszkola: janpawelek.pl jest na plakacie. Trwa również rekrutacja do naszej szkoły, klasy 1-3.
 • Nawiązaliśmy współpracę z Muzeum JP2 w Sanktuarium Opatrzności Bożej. Ta mini wystawa na szybach to dzięki nim. Mamy wspólnie dużo do zrobienia, co nam pokazał ten ostatni czas. Więc – będzie się działo.
 • Serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary na parafię i budowę.