OGŁOSZENIA PARAFIALNE 20 MARCA 2022

W minioną niedzielę na pomoc dla misjonarzy zebrano 1747 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.

Dziś:  Gorzkie Żale z nauka pasyjną o 17:00.

W tygodniu:

 • wtorek: Reaktywacja spotkań Klubu Symeona i Anny. Będą we wtorki po Mszy o 9:00. Klubowicze zapraszają nie tylko na kawe i ciach, ale głownie na wspólną modlitwę, rozważanie Słowa Bożego i pogłębianie wiedzy o tym w co wierzymy. Będzie też majówka i wyjazd do Jastarni w czerwcu. Zapraszamy wszystkich 55+
 • piątek: Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Nie ma postu. Nie nakazana. Msze św. jak w dzień powszedni.
  • 17:30 Droga Krzyżowa dla dzieci
  • To Dzień Świętości Życia. Na Mszy o 18:30 duchowa adopcja dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone.
  • Tego dnia papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności i papieżem Franciszkiem zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 19:30, którą ofiarujemy w intencji tych dwóch Narodów.
 • W sobotę od 9:00 do 18:00 Wspólnota Mężczyzn św. Jana Pawła II serdecznie zaprasza na organizowane w naszej parafii (przy współpracy z inicjatywą TatoNet) warsztaty dla ojców – “Tato – Odkrywca Talentów”. 

Każdy rodzic pragnie, żeby jego dziecko rozwijało swój potencjał, realizowało marzenia, w przyszłości zdobyło ciekawą pracę. Jednak nie każdy wie, jak pomóc mu odkryć jego niepowtarzalny TALENT. Warto, więc wziąć udział w warsztatach „Tato – Odkrywca Talentów”. Zapisy na warsztaty odbywają się przez stronę internetową TatoNet. Więcej szczegółów na plakatach, stronie internetowej i Fb.

Uchodźcy w naszej parafii:

 • Z koncertu gitarowego Franka Wiszniewskiego w ub. niedzielę zebraliśmy około 1200 zł., trudno dokładnie ocenić, bo część datków została wrzucona do puszki na ubogich.
 • Zaczynamy polski dla Ukraińców jutro, w poniedziałek o 19:15 w salce północnej przedszkola. Mogą w nim uczestniczyć również osoby spoza parafii.
 • Wraca Kawiarenka Sąsiedzka. Za tydzień w ramach tej kawiarenki Kiermasz Ukraiński, szczegóły na plakacie.
 • Potrzebujemy nadal mieszkań dla nowych uchodźców i wolontariuszy. Wszystkim dotychczasowym serdeczne Bóg zapłać. Gościmy w rodzinach naszych wierzących (bo są też inni) około 50 osób tj. 19 rodzin, nie licząc singli.
 • Od przyszłej niedzieli będziemy zbierali artykuły medyczne i inne na pomoc dla Ukrainy. Wcześniej nie mogliśmy, ze względu zwyczajnie na brak miejsca, bo wszystkie nasze salki są intensywnie wykorzystywane – wojna nie zaczekała, aż wybudujemy kościół. Wszystkie datki z puszki na ubogich przeznaczamy obecnie na pomoc Ukraińcom. Jeśli ktoś chce wspomóc Haiti, albo się zdeklarował płacić szkołę dla dziecka proszony jest o wpłaty na konto „haitańskie” naszej Fundacji, albo do kancelarii – bo jak wrzuci do puszki na ubogich to pójdzie na Ukrainę. Jeśli ktoś chce bezpośrednio pomóc prezbiterom pozostającym na Ukrainie prosimy o kontakt w zakrystii.

Nasza mała parafijka (przypomnę, że spośród wszystkich parafii z dzielnicy Wola i Bemowo jesteśmy jedną z najmniejszych) jak widać, staje na wysokości zadania, jeśli chodzi o wyzwania czasu. W imieniu potrzebujących wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Również wszystkim, którzy w trosce o zwykłe potrzeby parafii składają ofiary na tacę, lub wpłacają na konto, serdeczne Bóg zapłać.

MODLITWA O POKÓJ

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś swego Syna Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

Usłysz krzyk wszystkich Twoich dzieci, udręczone błaganie całej ludzkości. Niech już więcej nie będzie wojny – złej przygody, z której nie ma odwrotu. Niech już nie będzie więcej wojny – kłębowiska walki i przemocy. Spraw, niech ustanie wojna na Ukrainie która zagraża Twoim stworzeniom na niebie, na ziemi i w morzu.

Z Maryją, matką Jezusa i naszą błagamy Cię, przemów do serc ludzi odpowiedzialnych za losy narodów. Zniszcz logikę odwetu i zemsty, a poddaj przez Ducha Świętego nowe rozwiązania wielkoduszne i szlachetne w dialogu i cierpliwym wyczekiwaniu – bardziej owocne niż gwałtowne działania wojenne.

Ojcze, obdarz nasze czasy dniami pokoju. Niech już nie będzie więcej wojny. Amen.

                                                                                         Jan Paweł II