Ogłoszenia parafialne 23 października 2022

Dziś:

 • Uroczystość patrona naszej parafii, św. Jana Pawła II. Wszystkim naszym parafianom, sympatykom i dobroczyńcom w imieniu ekipy duszpasterskiej serdeczne życzenia wielu łask za pośrednictwem naszego Świętego: darów Ducha św., pogody ducha, umiejętności rozwiazywania trudnych spraw i poczucia humoru. Odpust zupełny jest dziś za nawiedzenie naszej świątyni, więc trzeba przyjść trochę przed Mszą albo zostać po niej na krótką modlitwę dziękczynna za naszego świętego i w intencjach papieskich, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., Wierzę w Boga i modlitwa Zdrowaś Maryjo w intencjach papieskich).
 • Niedziela misyjna, dzisiejsza taca jest na cele misyjne.
 • Działa kawiarenka, w której jak zwykle w święto naszego patrona można kupić kremówki, lub różne inne smakołyki i w ten sposób wesprzeć młodzież jadącą do Lizbony.
 • Wciąż jeszcze trwają zapisy na kurs do Bierzmowania młodzieży z 8 klas, lub trochę starszej, można się zapisywać po mszach.
 • W ubiegła niedzielę zebraliśmy na Dzieło Nowego Tysiąclecia 3616 zł.

W tygodniu:

 • Jutro, w poniedziałek:
  • Nie ma spowiedzi przed wieczorną Mszą i kancelaria jest zamknięta – księża są na święceniach diakonatu.
  • Pierwsze spotkanie zapisanych na religię w parafii o godzinie 19:00 w salce z ikoną.
 • Od środy nasi wolontariusze będą dzwonili z informacjami na temat zbliżającej się kampanii fundraisingowej. Żeby uniknąć podszywania się pod naszych wolontariuszy, ich numery telefonów będzie można znaleźć na stronie, nie będą też prosić o wpłaty.

W listopadzie:

W związku z tym, że niedziela przed Uroczystością Wszystkich Świętych wypada w długi weekend i bardzo wiele naszych rodzin wyjeżdża, „Bal Wszystkich Świętych” dla dzieci będzie w sobotę 5 XI o 15:30. Natomiast „Wieczór ze Świętymi” dla młodzieży i Wigilia Uroczystości dla dorosłych odbędą się normalnie wieczorem 31 X.

Modlimy się za zmarłych. Zgłoszenia na „wypominki” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Blankiety leżą przy wyjściu. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i ewentualnie nazwisk. Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawione zostanie dwanaście Mszy św. w pierwsze niedziele miesiąca o 7:00., przed którymi będą odczytane ich imiona i nazwiska, zaś zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będą odczytane podczas Nieszporów za zmarłych 1 i 2 XI o 17:30. Za wszystkich tych zmarłych modlimy się również w Uroczystość Wszystkich Świętych i w oktawie w czasie mszy św. i podczas różańca o godz. 18.00.

11 XI w Dzień Niepodległości:

 • odbędzie się uroczysta Msza św. w Świątyni Opatrzności Bożej z udziałem Episkopatu i władz państwowych, a o 17:00 koncert. Na obydwa te wydarzenia mamy bilety, więc zapraszamy chętnych do odbioru.
 • W tym dniu będzie też o 19:18 po domach ogólnopolska akcja wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny przy zapalonej Świecy Niepodległości. Kto chciałby nabyć taką świecę, prosimy o informację – musimy wiedzieć ile ich zamówić.

Już przyjmujemy intencje na 2023 rok. Są jeszcze pojedyncze wolne intencje na ten tydzień.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom.

                                                                                         Ks. proboszcz, Sławomir Abramowski