Ogłoszenia parafialne 25 XII 2022

Dziś:

  • Boże Narodzenie. Jest to szczególna uroczystość, przede wszystkim urodzin Jezusa, wcielenia Boga, który stał się człowiekiem, jednym z nas. Ale jest to również świętowanie wcielenia Boga, natury Jezusa w każdym z nas wierzących, które czyni nas dziećmi Bożymi. Niech świadomość obecności Jezusa z nami i w nas – naszego Bożego Dziecięctwa, daje nam pewność opieki naszego Wszechmogącego Taty w każdej chwili naszego życia i dodaje nam odwagi, pogody ducha i nadziei na każdy dzień i lepsze jutro. Pełnych Bożego błogosławieństwa, pokoju i radości świąt Narodzenia Pańskiego życzy wszystkim naszym parafianom i gościom ks. proboszcz i cała ekipa duszpasterska.
  • Taca na Dom Samotnej Matki
  • Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dostarczenia choinek, pięknej dekoracji kościoła, szopki, jak też tym, którzy pomagali nam przygotować listy z życzeniami świątecznymi dla naszych parafian i dobroczyńców. Serdeczne Bóg zapłać.

W tygodniu:

  • Jutro 26 XII, drugi dzień Świąt, Święto św. Szczepana – tradycyjnie porządek liturgii niedzielny, taca na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • We wtorek święto św. Jan Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. wieczornej poświęcenie wina.
  • W piątek 30 XII – Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi i Józefa (przeniesione, bo 1 stycznia wypada w niedzielę). Porządek liturgii powszedni.
  • W sobotę 31.XII o godz. 18:30 – Msza św. z dziękczynnym Te Deum na zakończenie roku. Za to dziękczynienie i odśpiewanie Te Deum można uzyskać odpust zupełny.

Za tydzień:

  • Nowy Rok – pierwsza Msza św. zostanie odprawiona o godz. 8:30. Tego dnia można uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym odmówieniu lub śpiewie hymnu „O Stworzycielu, Duchu Przyjdź”.  
  • Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.
  • Po Nowym Roku rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską (Kolędę) na Rosy Bailly i Widawskiej.

W sobotę 7 stycznia wypada Boże Narodzenie w obrządku wschodnim. W niedzielę 8 stycznia chcielibyśmy zatem o 17:00 zaprosić wszystkich naszych aktualnych parafian pochodzących z Ukrainy na wspólne śpiewanie kolęd po ukraińsku.