Mężczyźni Św. JP II

Mężczyźni Świętego Jana Pawła IIMężczyźni św. Jana Pawła II

To katolicka wspólnota dla mężczyzn, której podstawowym celem jest wspólne wzrastanie w wierze.

Mężczyzno, jeśli szukasz:

  • przyjaciół, którzy wierzą w Boga,
  • rozmówców, z którymi porozmawiasz o Bogu, wierze ale i o roli ojca, męża, syna,
  • środowiska katolickiego dla swojej rodziny,
  • wsparcia, bo czujesz się sam wśród wielu niewierzących z Twojego otoczenia,
  • kumpli na wspólny wyjazd, rozmowę czy spotkanie,
  • modlitwy we wspólnocie,

to zapraszamy! Napisz, zadzwoń lub weź udział w spotkaniu Mężczyzn św. Jana Pawła II.

Dla kogo?

Do wspólnoty zapraszamy pełnoletnich mężczyzn. W chwili obecnej największą wśród nas grupę stanowią 30-40 letni mężczyźni, wychowujący dzieci, ale zapraszamy również zarówno osoby przed 30-stką, jak i starszych wiekiem i doświadczeniem 50-60 latków.

Na czym polega udział?

Wspólnota działa na zasadzie dobrowolnego udziału i nie wiąże się z żadnymi zobowiązaniami, do których nie chcemy sami przystąpić. W normalnych warunkach spotykamy się raz na tydzień, w niedzielę o 20. Raz w miesiącu mamy tzw. duże spotkanie formacyjne. Żadne ze spotkań nie ma charakteru obligatoryjnego. Członkowie wspólnoty mają wspólną grupę e-mailową oraz na komunikatorze.

Spotkania

Cotygodniowe spotkania mają charakter dyskusji na zgłoszone uprzednio tematy. Rozmawiamy głównie na tematy dot. wiary i roli jaką ma do wypełnienia mężczyzna w rodzinie. Poruszane są więc tematy m.in.: jak być dobrym mężem/ojcem, kim w naszym życiu jest Maryja, jak naśladować Chrystusa, jak przekazać wiarę dzieciom, jak podejść właściwie do sakramentu pokuty i pojednania, co Pismo Święte mówi o relacjach między małżonkami, czy jak rozmawiać z dziećmi o wierze w kontekście współczesnej nauki?

Na spotkaniu istotnym elementem jest również część modlitewna. M.in. odmawiamy dziesiątkę różańca, śpiewamy Apel Jasnogórski.

Patron

Naszym patronem jest święty Jan Paweł II, dlatego na naszych spotkaniach oraz w ramach zaplanowanej formacji, mamy na celu zgłębianie nauczania papieża Polaka, którego bogata myśl jest znakomitym przedmiotem studiów i rozwoju duchowego na wiele lat.

Maryja

Św. Jan Paweł II był papieżem całkowicie oddanym Matce Bożej (Totus Tuus) i również my, idąc za przykładem naszego świętego patrona rozwijamy w sobie pobożność do Maryi, która jest najprostszą i najpewniejszą drogą do Chrystusa. Z tego też względu na każdym spotkaniu, na jego zakończenie śpiewamy wspólnie Bogurodzicę, która jest hymnem naszej wspólnoty.

Dzieła wspólnoty

Męski Różaniec

Największym dokonaniem członków wspólnoty MJPII na Bemowie jest zainicjowanie akcji Męski Różaniec Warszawa, czyli publicznego różańca mężczyzn, który odbywa się w każdą pierwszą sobotę miesiąca, czyli w dniu w którym Kościół odprawia nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzięki zaangażowaniu kilku członków wspólnoty, akcja ta stała się inspiracją dla wielu mężczyzn z całej Polski, a nawet świata. Publiczny męski różaniec na chwilę obecną dotarł już do takich miejscowości jak:

Świdnica, Oleśnica, Opole, Częstochowa, Kraków, Dębica, Rzeszów, Przemyśl, Chełm, Świdnik, Lublin, Pionki, Radom, Siedlce, Pułtusk, Olsztyn, Rumia, Koszalin, Gryfice, Świnoujście, Szczecin, Piła, Poznań, Bydgoszcz, Toruń, Brodnica, Łódź, Piotrków Trybunalski, a także Wilno, Londyn, Algonquin (USA).

Więcej o Męskim Różańcu można przeczytać tutaj www.meskirozaniec.pl

Róże Różańcowe

Innym dziełem są Róże Różańcowe mężów za żony, w ramach których chętni członkowie wspólnoty modlą się codziennie za swoje małżonki dziesiątką różańca świętego. W chwili obecnej trwa nabór do drugiej Róży Różańcowej, po której uformowaniu łącznie 40 mężczyzn będzie się modlić każdego dnia za swoje żony.

Inne dzieła:

Wspólnota Mężczyzn Św. Jana Pawła II realizuje również inne dzieła, takie jak: comiesięczna nocna adoracja i modlitwa ekspiacyjna tzw. Godzina Święta, pomoc przy organizacji procesji Bożego Ciała i pikniku Jana Pawła II, pokazy filmów o tematyce religijnej czy warsztaty rozwijające kompetencje ojców.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn, którzy chcieliby dołączyć do wspólnoty, poznać nas, wspólnie wzrastać w wierze i w ramach swoich możliwości podjąć aktywność na rzecz naszej parafii, naszych rodzin czy całej diecezji.

Czujcie się mile widziani!

Kontakt:

W sprawie wspólnoty można kontaktować się również z księdzem proboszczem
Tel. kom. +48 501 141 968

Opiekun duchowy wspólnoty:
Ks. proboszcz Sławomir Abramowski

Róża Różańcowa mężów za żonyDołącz do Róży Różańcowej – trwa nabór do Róż Różańcowych mężów za Żony. Jeśli chciałbyś aby również za Twoją Żonę codziennie modliło się dwudziestu mężczyzn, napisz do nas: