Historia

o-nas1W Galaktyce Drogi Mlecznej, na planecie Ziemia w początkach XXI wieku po narodzeniu Chrystusa, zbawcy Wszechświata, w wyniku zmiany epoki i migracji ludności do miast na kontynencie Europa, w Warszawie, stolicy kraju Polska, znacznie zwiększyła się liczebność zamieszkującej ją populacji. W powstałej w końcu XX wieku dzielnicy Bemowo ilość mieszkańców zwiększyła się ponad trzykrotnie. Istniejące tam parafie chrześcijańskie nie były już w stanie pomieścić wiernych. Władze miasta i Kościoła Katolickiego wspólnie postanowiły rozwiązać ten problem. I tu, AD MMXIV, zaczyna się historia Parafii Św. Jana Pawła II na Bemowie.

10.01.2014

Władze Warszawy, której burmistrzem była Hanna Gronkiewicz – Waltz, przekazały na rzecz Archidiecezji Warszawskiej działkę przy ulicy Księcia Bolesława, róg Obrońców Tobruku, celem utworzenia nowej parafii.

24.05.2014

Kardynał Kazimierz Nycz erygował nowy ośrodek duszpasterski pod wezwaniem Św. Jana Pawła II.

16.06.2014

Został ustanowiony duszpasterzem powstającej parafii ksiądz Sławomir Abramowski, 26.08.2014 Roberto Rinaldo a 1.09.2015 Jarosław Młot.

18.09.2014

Na terenie powstającej parafii była sprawowana pierwsza publiczna Eucharystia w trakcie której został poświęcony krzyż i teren pod budowę tymczasowej kaplicy.