Ogłoszenia duszpasterskie 11 kwietnia 2021 r.

Dziś

  • Druga niedziela Wielkanocy, Miłosierdzia Bożego kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. To święto ustanowił św. Jan Paweł II, jest to również liturgiczna rocznica jego beatyfikacji i kanonizacji. Ale nie ma kremówek ze względów epidemiologicznych. Możemy  natomiast poprzez zyskanie odpustu otrzymać dziś wyjątkowe łaski od Boga. Otrzymają te łaski ci którzy pod zwykłymi warunkami (w stanie łaski i wyrzeczenia się grzechu przyjmą Komunię św., modlą się w intencjach papieskich) wypełnią warunki Nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego: wzbudzą w sobie akt ufności, maja pragnienie pełnienia woli Bożej, oraz spełnią akt miłosierdzia wobec bliźniego przez czyn, słowo lub modlitwę.
  • Zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia w kościele o godz. 15.00. Polska ma specjalny przywilej odpustowy – za odmówienie Koronki przed Najświętszym Sakramentem pod zwykłymi warunkami można codziennie otrzymać odpust zupełny. Tak na marginesie, mało kto pamięta, że codzienny odpust zupełny można tez otrzymać codziennie za godzinę czytania i rozważania Pisma św., podobnie za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej.
  • W związku z tym świętem w piątek i sobotę mieliśmy kolejne 24-godzinne uwielbienie z JP2, bardzo piękne. Serdeczne dzięki wszystkim, którzy przygotowywali to wydarzenie ważne dla całej diecezji, a zwłaszcza wspólnocie Ja Jestem, która ogarniała logistykę i nagłośnienie, jak również tym, co sprzątali, przygotowywali itp. Szczególne zaś podziękowania tym, którzy brali udział. Wspólnoty z naszej parafii: Neokatechumenat, Effatha, Ja Jestem i schole z 19 i 21 prowadziły aż 14 godzin uwielbienia. Nie ma chyba w Warszawie drugiej takiej parafii. Następne 25 czerwca.
  • Dziś rozpoczynamy 77 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do Miłosierdzia”. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w naszej parafii w dzieła miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek na działalność Caritas naszej diecezji.
  • Niedziela inwestycyjna. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym hojnym darczyńcom.

W tygodniu:

  • środa – święto chrztu Polski. Data 14 kwietnia 966 r. wyznacza początki naszej narodowej tożsamości i jest uznana jako dzień narodzin Państwa Polskiego. Pamiętajmy w modlitwie o Polsce i jej chrześcijańskiej historii i teraźniejszości. Możemy uczcić ten dzień przez wywieszenie flagi państwowej (w parafii wywiesimy też i watykańską), pamiętając o wyjaśnieniu dzieciom, dlaczego właśnie w tym dniu wywieszamy flagę.
  • piątek po Mszy wieczornej zapraszamy na Drogę Światła, tradycyjnie w naszej parafii przeżywamy w okresie wielkanocnym to nabożeństwo promowane przez św. Jana Pawła II.

Na stronie internetowej parafii umieszczone są informacje odnośnie Narodowego Spisu Powszechnego oraz list Konferencji Episkopatu Polski na Tydzień Miłosierdzia.

Niech nadzieja i pokój płynące ze Zmartwychwstania Pańskiego towarzyszą nam każdego dnia a błogosławieństwo Boże umacnia nas w czynieniu miłosierdzia naszym siostrom i braciom.