Ogłoszenia parafialne III Niedziela Wielkanocy 14 kwietnia 2024 r.

Dziś:

  • Taca przeznaczona na Caritas naszej Archidiecezji.
  • Święto Chrztu Polski.
  • Niedziela Biblijna. Kościół, by podkreślić dobro duchowe, jakie płynie z czytania Pisma św. uznał oficjalnie, że za 0,5 godzinne czytania Pisma Świętego otrzymuje się pod zwykłymi warunkami odpust zupełny.
  • Update budowlany: Wbicie pierwszej łopaty przenieśliśmy na 19.05 – będzie połączone z festynem papieskim. Zmieniliśmy etapowanie inwestycji.

W tygodniu:

  • “Wspólnota Effatha Le Meshiah serdecznie zaprasza do udziału w kursie ALPHA! Rozpoczęcie w najbliższy wtorek 16.04 o 19:30.

Kurs ALPHA jest przestrzenią, gdzie w przyjaznej atmosferze można odkryć wiarę chrześcijańską. Przeznaczony jest dla osób pełnoletnich i składa się z 11 cotygodniowych spotkań. Kurs jest bezpłatny. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami na plakatach i zachęcamy do zadawania pytań organizatorom, którzy będą czekać przy wyjściu z kościoła.”

Za tydzień:

  • w ramach projektu, który pilotuje nasza Caritas parafialna w następną niedzielę będzie dodatkowa zbiórka do puszek na budowę studni głębinowej z wodą pitną w Sudanie Południowym – chcemy opłacić sami, jako parafia budowę jednej takiej studni za pośrednictwem księży kombonianów, misjonarzy w Sudanie Południowym. Brakuje nam jeszcze 1/4 kwoty, około 10 tys. zł. i jesteśmy w stanie ją zebrać w jedną lub dwie niedziele. To będzie dar miłosierdzia naszej parafii dla ubogich w Afryce [puszczamy filmik].
  • W dniach od 30 maja do 02 czerwca 2024 r. organizujemy spływ kajakowy szlakiem rzek Czarna Hańcza. Zapraszamy parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi.

 Zakwaterowani będziemy w „Agroturystyce DOWCIEŃ”. Koszt spływu wynosi 870,- zł. od osoby dorosłej i dziecka powyżej 12 lat oraz 580,- zł od dziecka w wieku do 12 lat. Koszt obejmuje: zakwaterowanie ze śniadaniem, obiadokolacje, grill, wynajęcie kajaków, transport ludzi i kajaków, wynajęcie ratowników, opłaty lokalne. Zapisy u ks. proboszcza w terminie do 10 maja br. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200,- zł. od osoby dorosłej i 100,- zł od dziecka.