OGŁOSZENIA PARAFIALNE 8 X 2017

 

 1. Dziś Dzień Papieski, na pamiątkę dnia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży, podopiecznych Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 2. Dzisiaj o 16.30 msza św. i spotkanie dla wszystkich przygotowujących się do bierzmowania i dla kandydatów.
 3. Trwają katechezy neokatechumenalne. Są one dla wszystkich w wieku powyżej 14 lat. Warto przyjść by posłuchać Dobrej Nowiny, ona ma moc przemieniać nasze życie. Poniedziałki i czwartki o 19.15 (po wieczornej Mszy św.).
 4. Nabożeństwo różańcowe od poniedziałku do soboty o 18.00. W niedziele o 18.15. W piątek różaniec dzieci o 18.00. Schole dziecięce: młodsza w czwartki o 17.00, starsza w piątki o 17.00.
 5. We wtorek o 18.30 msza św. i adoracja z uwielbieniem prowadzona przez wspólnotę Effatha.
 6. W piątek w stulecie zakończenia objawień fatimskich Msza święta dla mam, zapraszamy uczestniczki matecznika i wszystkie mamy z maluchami, także te niezrzeszone na godz. 10.00
 7. W sobotę o 10.00 dzień skupienia dla seniorów organizowany przez Klub Symeona i Anny. W programie konferencja, spowiedź, Msza święta i spotkanie przy herbacie.
 8. Od soboty 14.10 w godzinach 10.00 – 12.00 będą się odbywały w salce zajęcia z rytmiki dla dzieci, które będą uczęszczały do naszego przedszkola od przyszłego semestru. Mogą tez na te zajęcia przychodzić inne dzieci, w wieku od 2 do 6 lat.
 9. Za tydzień 15 października u naszych sąsiadów xx michalitów odbędzie się koncert poświęcony pamięci św. Jana Pawła II. Początek koncertu o 19.00. Wstęp wolny.
 10. Za tydzień również badanie praktyk religijnych, czyli liczenie wiernych w kościele.
 11. Za dwa tygodnie 22.10 będzie u nas w parafii odpust, bo 22.10 Kościół obchodzi wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. To czas łaski, zapraszamy. Poprzedzi go 40-godzinne nabożeństwo z adoracją, nabożeństwami i katechezami. Centralne obchody w niedzielę, Msza św. o 11.30 i o 16.00 uroczyste spotkanie świąteczne, na które jesteśmy zaproszeni wszyscy, ale szczególnie członkowie rad, grup, diakonii i wspólnot, o 16.30 przyjedzie na to spotkanie ks. kardynał Nycz. Szczegółowy program 40-godzinnego nabożeństwa i odpustu wisi na tablicy ogłoszeń.
 12. Z okazji naszych uroczystości zapraszamy również na panel, który organizuje nasza parafia w Urzędzie Dzielnicy w sobotę przed odpustem. Panel z cyklu „Jan Paweł II – nasze dziedzictwo narodowe” nt. „Korzenie duchowości św. Jana Pawła II”, poprowadzi ks. Sławek, a wezmą w nim udział: prof. Andrzej Zieliński (z duszpasterstwa akademickiego Karola Wojtyły, były Min. Kultury i Dziedzictwa Narodowego w rządzie Buzka), red. Krzysztof Gołębiowski z KAI, dr. Teresa Mazan z Centrum Myśli św. Jana Pawła II. W trakcie spotkania Katarzyna Łaniewska będzie recytować  poezje JP2. Panel odbędzie się w sobotę 21.10 o godzinie 16.00 w Sali sesji Urzędzie Dzielnicy (na parterze), Powstańców Śląskich 70 (róg Powstańców Śląskich i Górczewskiej).