Ogłoszenia parafialne, 25. października 2020

Dziś:

 • W naszej parafii uroczystość św. Jana Pawła II, patrona naszej parafii. Wszyscy, którzy dziś uczestniczą we Mszy św. i przystępują do Komunii św., pod zwykłymi warunkami (wyrzeczenie wszelkiego grzechu, modlitwa za Kościół w intencjach papieskich) otrzymują łaskę odpustu zupełnego. Również osoby korzystające z dyspensy, uczestniczące we Mszy św. transmitowanej i przyjmujące Komunię św. duchowo mają w pełni udział w owocach odpustu, jeśli mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego). Nie ma przy tym znaczenia, kiedy to będzie możliwe, chodzi o intencję serca.
 • Nowe zarządzenie Rady Ministrów nic nie zmieniło w odniesieniu do Mszy św.
 • Przyjmujemy na wypominki.
 • Uważajcie na ekstremę aborcjonistów. To bardzo nieliczne osoby, ale gotowe zabijać w imię swojej ideologii, a dziś szczególnie rozwścieczone. Nie dajcie się wkręcić, nie odpowiadajcie złem na zło, módlcie się za nich i ich błogosławcie.

W tygodniu: Trwają katechezy nowej ewangelizacji, zapraszamy w tygodniu we wtorek i czwartek o 19.15.

W najbliższy weekend:

 • W sobotę Wigilia Wszystkich Świętych. Jak w poprzednich latach będzie to Msza św. o godzinie 18.30, a po niej świadectwa, konferencja i uwielbienie. Zakończymy około 21.00.
 • W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych, a w poniedziałek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w tym roku wyjątkowe ze względu na sytuację epidemiologiczną, chodzi o uniknięcie zgromadzeń wiernych, tam, gdzie są one zakazane: dekretem Ojca Świętego zmienione są terminy, kiedy będzie można uzyskać odpust zupełny dla wiernych zmarłych na cały listopad:
  • Odpust zupełny dla tych, którzy nawiedzają cmentarze i modlą się za zmarłych – choćby tylko duchowo (bez nawiedzenia cmentarza), zwykle ustanowiony tylko w dniach od 1 do 8 listopada, jest przeniesiony na inne dni tego samego miesiąca, aż do jego końca.
  • Podobnie odpust zupełny 2 listopada, ustanowiony z okazji wspomnienia wszystkich wiernych zmarłych uzyskany przez tych, którzy pobożnie nawiedzają kościół lub kaplicę i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.
  • Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na kwarantannę, będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą do wszystkich pozostałych wiernych, wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy zwyczajowe warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego), przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład jutrznię i nieszpory brewiarzowego oficjum za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, inne modlitwy za zmarłych najdroższych wiernym, albo podejmą medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii zaproponowanej w liturgii za zmarłych, albo wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 • Niedziela inwestycyjna – Bóg zapłać wszystkim naszym hojnym darczyńcom.

 

Od 7 XI w naszej parafii odbędą się 33-dniowe rekolekcje zakończone uroczystym osobistym Aktem Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi wg „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do NMP św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. 33-dniowe przygotowania poprowadzi Wspólnota Duchowych Niewolników Maryi AD IESUM PER MARIAM. Nabożeństwa rekolekcyjne będą odbywały się raz w tygodniu, w piątki. Rekolekcje rozpoczniemy 7 listopada Mszą św. o godz. 9.00. Zapraszamy każdego, kto pragnie oddać się Panu Jezusowi przez Najświętszą Maryję. Szczegółowe informacje i zapisy na stronie internetowej niewolnicyZmilosci.pl.