Ogłoszenia duszpasterskie Niedziela Palmowa 28. marca 2021

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień, najważniejszy czas w ciągu roku liturgicznego, celebrację błogosławionej śmierci i życiodajnego Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa. Niestety, wypada on w trzeciej fali pandemii. Nasz biskup Kazimierz apeluje do nas: „Zróbmy wszystko, by uczestnictwo w liturgii nie stanowiło dla kogokolwiek ryzyka zachorowania… Przestrzegając koniecznych ograniczeń, nie pozwólmy się odłączyć od tego źródła, którym dla życia duchowego jest Eucharystia i święte misterium Wielkiego Tygodnia”.

W naszej świątyni w konsekwencji nowych zaostrzeń oprócz przewodniczącego może być obecnych 18 osób. Jest nowe ustawienie ławek, trochę niewygodne, więc starsze osoby nie muszą klękać. Pamiętajmy o dystansie społecznym również przystępując do Komunii św. Maseczki przy wejściu są bezpłatnie do wzięcia po kilka na osobę.

WIELKI TYDZIEŃ I ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE:

SPOWIEDZI: Spowiadamy w kościele i na zewnątrz.

 • Wielki Tydzień od poniedziałku do środy: rano: od 9.00 do 12.00 i wieczorem – od godz. 17.30 do ostatniego penitenta lub pierwszego padłego księdza.
 • We wtorek o 19.15 uczestnicy katechez będą przeżywać Liturgię Nawrócenia z możliwością spowiedzi indywidualnej, serdecznie zapraszamy
 • Wielki Czwartek: spowiedź od 15.00, nie spowiadamy podczas obu liturgii.
 • Wielki Piątek: spowiedź rano: od 9.00 do 12.00 i wieczorem – od godz. 16.30  nie spowiadamy podczas obu liturgii
 • Wielka Sobota: spowiadamy od 10.00 do 16.00

LITURGIE: Jak zwykle – wszystkie są transmitowane.

 • Wielkiego Czwartkuodwiedzamy chorych, chętnych prosimy o kontakt telefoniczny. Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00 (rekomendowana dla rodzin z dziećmi) i 19.30, po niej adoracja Najświętszego Sakramentu od 21.00 do kiedy będą chętni, prosimy o wpisy na listę.
  Godzina Święta o 23.00, zapraszamy szczególnie mężczyzn.
 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły. Liturgia Wielkiego Piątku – godz. 15.00 (rekomendowana dla rodzin z dziećmi) i 18.00.  Nie ma Drogi Krzyżowej. Adoracja przy Grobie Pańskim po drugiej liturgii.
 • W Wielką Sobotę święcenie pokarmów ma być jeszcze nie za ciepło, ale w ciągu dnia bez opadów, więc święcenie pokarmów od 10.00 do 15.00 na zewnątrz, stoły będą długie, ale prosimy o zachowywanie dystansu społecznego. O 11.00 transmisja święcenia pokarmów dla rodzin nie wychodzących z domu. możliwe jest także w tym roku  błogosławieństwo pokarmów w domu. Może tego dokonać ojciec, matka bądź inny członek rodziny. Błogosławieństwo stołu przed uroczystym posiłkiem w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego dostępne jest na naszej stronie internetowej . Ministranci rozprowadzają wodę świeconą w czasie święcenia pokarmów. Liturgia Wielkiej Soboty – godz. 20.00, prosimy o przyniesienie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Procesja rezurekcyjna po Wigilii Paschalnej, nie ma procesji rano.

Kancelaria w Wielkim Tygodniu czynna we wtorek 16.3-18 i w środę 8.00 – 9.00.

WIELKANOC i PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY:

 • Porządek Mszy św. niedzielny.
 • W Wielkanoc i Poniedziałek Wielkanocny świętujemy, nie ma spowiedzi, jeśli jest nagła potrzeba, z prośbą o spowiedź można zwrócić się do duszpasterza
 • Przypominamy o możliwości Komunii św. poza Mszą.
 • W Poniedziałek Wielkanocny taca jest przeznaczona na KUL.

Stolica Apostolska w tym roku udzieliła pod zwykłymi warunkami specjalnego odpustu zupełnego chorym na COVID i opiekującym się nimi, oraz częściowego lżej chorym.

Dobra Nowina dla Bierzmantów: zaległe Bierzmowanie odbędzie się w kwietniu i maju w kilkunastu turach.

Dziękujemy za ofiary wpłacane bezpośrednio na konto parafialne.

Ksiądz Sławek serdecznie dziękuje wszystkim, którzy modlili się o dobrą śmierć dla jego matki – zmarła wczoraj.