Ogłoszenia parafialne 1 VIII 2021

Dziś:

  • 1 sierpnia – 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, modlimy się za wszystkich, którzy brali udział w walkach w obronie wolności.
  • Niedziela inwestycyjna, serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym darczyńcom, w których intencji dziś sprawowana jest Msza o 10.00.
  • W ramach przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i Elżbiety Róży Czackiej zapraszamy na przeżywane w całej Polsce 33 dniowe rekolekcje (nasza parafia jest jednym z warszawskich centrów tych rekolekcji), przygotowujące do aktu oddania się Jezusowi przez ręce Maryi. Można w nich uczestniczyć na żywo, online, lub hybrydowo. Rozpoczynają się one w piątek po Mszy wieczornej. Chętnych zapraszamy na pierwsze spotkanie, przygotowawcze, dzień „0” [zero] – 4 VIII, środa: – Msza św. o godz. 18.30 w intencji uczestników i prowadzących, potem adoracja z treściami wprowadzającymi w rekolekcje, po niej około 20.00 konferencja wprowadzająca jak uczestniczyć w rekolekcjach, materiały, zapisy itp. A jeszcze dziś po każdej Mszy Świętej będzie można również odebrać książkę będącą głównym materiałem do tych rekolekcji (koszt 20, ew. 20+). Jeśli ktoś nie ma możliwości sfinansowania książki, jest opcja bezpłatnego jej otrzymania. Są też ulotki – gratis. Gorąco zachęcamy do udziału w rekolekcjach wskazanych przez naszego biskupa jako najlepsze przygotowanie do beatyfikacji, zaproszenie Księdza Kardynała do uczestnictwa w rekolekcjach można wysłuchać pod linkiem:  https://www.youtube.com/watch?v=OZ1Dvq2zCjc  Za chwilę jeden z naszych parafian (jedna z naszych parafianek) podzieli się jeszcze krótkim świadectwem związanym z udziałem w ostatnich tego typu rekolekcjach, które u nas w parafii zakończyły się w grudniu.

W tygodniu:

  • Poniedziałek – odpust Porcjunkuli za pobożne nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie w nim Ojcze Nasz i Wierzę w Boga pod zwykłymi warunkami.
  • Środa – wspomniane wcześniej Msza i po niej adoracja i spotkanie przygotowawcze rekolekcji.
  • Czwartek – Godzina Święta o 23.00.
  • Piątek – święto Przemienienia Pańskiego. Dodatkowe Msze św. o 6.30 i 17.00. Nie ma postu. Rozpoczęcie 33 dniowych rekolekcji.
  • Sobota – pierwszo sobotnia Msza Św. o godz. 9.00, po niej różaniec, a po różańcu 15-minutowa medytacja jednej z tajemnic różańcowych.