Ogłoszenia parafialne 28 sierpnia 2022

Dziś:

  • Ostatnia niedziela wakacji. Dziękujemy Bogu za tegoroczny wypoczynek. W tym roku w wyjazdach wakacyjnych organizowanych przez naszą parafię wzięło udział około 180 osób: dorosłych, dzieci i młodzieży. Trzeba jednak już wracać do codzienności szkoły i pracy i prosimy Boga o błogosławieństwo na ten nadchodzący czas.
  • Jest już z nami nowy wikariusz ks. Michał Wojutyński. Serdecznie go witamy i życzymy obfitych łask Ducha Świętego, oraz szybkiego włączenia się w życie naszej wspólnoty parafialnej.
  • Ks. Ryszard Halwa z fundacji „SOS poczętego życia” głosi dziś homilie, a po Mszach jest zbiórka na Ośrodek dla Ofiar Przemocy w Piaskach Królewskich w Puszczy Kampinoskiej.

W tygodniu rozpoczyna się wrzesień:

  • W czwartek (1.IX) przypada 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w naszych modlitwach o poległych w obronie Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. za poległych w latach 1939-1945 o godz. 18:30.
  • Pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W I czwartek Godzina Święta o 23:00, w piątek (2.IX.) odwiedzamy chorych, spowiadamy od godz. 17:00 do 20:00, a Msza św. wotywna z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie o godz. 18:30. W sobotę (3.IX) Wspólnota Żywego Różańca zaprasza na nabożeństwo Fatimskie: Msza św. o 9:00, różaniec i medytacja jednej z tajemnic.

Za tydzień:

  • Niedziela inwestycyjna.
  • Dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców, rodziców i dziadków zapraszamy na Msze św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego: o 11:30 dzieci, o 18:00 młodzież. Na tych Mszach zostaną poświęcone tornistry i przybory szkolne. Przypominamy też rodzicom o trosce o wychowanie religijne swoich dzieci.
  • Od niedzieli wracają: w dni powszednie Msze św. o godz. 6:30, a w niedziele o godz. 7:00 i 18:00, czyli za tydzień już wracamy do grafiku sprzed wakacji. Podobnie do zwykłego porządku powraca spowiedź codzienna od 18:00 do 19:00 (w piątki od 18:00-20:00), oraz kancelaria parafialna (w poniedziałek 19:30-20:30, wtorek 16:30-18:00, środa i sobota 9:00-10:00).

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać!