Ogłoszenia parafialne 11 grudnia 2022

Sprawozdanie budowlane: Zakończone wszystkie zmagania, czekamy na pozwolenie na budowę. Jak już będzie, od razu ogarniemy kwestie środowiskowe, zgłaszamy wycinkę i sadzimy część nasadzeń zastępczych. Te drzewa co leżą, bez obaw, jeszcze nie są nasze.

Sprawozdanie finansowe:

  • Bilans za listopad na tablicy ogłoszeń.
  • Będziemy zmieniać sposoby przeprowadzania zbiórek kościelnych. Tacę niedzielną będą zbierać świeccy, głównie szafarze i lektorzy, a liczyć i wpłacać w poniedziałki ekipy ustalone przez poszczególne wspólnoty.
  • W związku z kradzieżami mającymi miejsce w dni powszednie (wszystko wskazuje na to, że to pobożni złodzieje i w niedziele nie pracują) podjęliśmy działania zapobiegawcze, bo nie chcemy zamykać kościoła. Przerobiliśmy szklaną szkatułę na budowę, już można do niej wrzucać. Czekamy na ofiaromat, który będzie usytuowany przy wejściu i będzie można wpłacać na niego kartą i blikiem. Założymy też dodatkową kamerę monitoringu.

Dziś:

  • Na  Mszy św. o 18:00 pierwsza tura rekolekcji dla młodzieży. Następna za tydzień o tej samej porze.
  • Młodzież jadąca do Lizbony rozprowadza w ramach kiermaszu różne upominki. Trzeba uważać na szklanki z kawą i bitą śmietaną, bo mimo wyglądu i zapachu są to świece J , na szczęście są też prawdziwe ciastka.
  • Trwa akcja „Gorące życzenia od parafian JP2”. Przynoście puszki i świece. Szczegóły w ogłoszeniach z ubiegłego tygodnia.
  • Poświęcone opłatki można wziąć przy wyjściu, choinki będą w weekend za tydzień.

W tygodniu

  • Zapraszamy na Roraty codziennie o 6:30. W środy młodzież, w piątki dzieci.
  • Kolęda (uwaga! zmieniliśmy część wizyt): poniedziałek Wolfkego 14 i 16,1-30; wtorek Wolfkego 16,33-76, oraz 12,1-35; środa Wolfkego 12,36-76; czwartek Wolfkego 12B i Oławska 5; piątek Oławska 1; sobota Wolfkego 18 i 20.

Za tydzień rozpoczynamy rekolekcje parafialne, które prowadzi nasz najnowszy prezbiter, ks. Michał Wojutyński. Będą one od niedzieli do wtorku, w niedzielę na wszystkich Mszach, w poniedziałek i wtorek nauki rano podczas Mszy o 9:00, wieczorem nauki o 18:15 i 19:30. Wieczorna Msza bez homilii o 19:00. Spowiedź w trakcie nauk i Mszy.

Nasi parafianie z Widawskiej poskarżyli się, że ktoś nocami przed północą szaleje głośno samochodem na placu obok terenu parafii. My z ks. Darkiem mieszkamy od tej strony, ale niestety nie zauważyliśmy tego faktu. Absolutnie parafia nie ma z tym procederem nic wspólnego, nie jest to również nasz teren. Tym niemniej zablokowaliśmy wjazd, ale gdyby się to powtórzyło, upoważniam Was w imieniu proboszcza dzwonić na policję, albo Straż Miejską.

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię – serdeczne Bóg zapłać!

Ks. Sławomir