Ogłoszenia parafialne 30 kwietnia 2023

Dziś:

  • Taca na WMSD
  • Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Kapłańskie i do Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy o tym na modlitwie wieczornej.

W tygodniu:

  • Rozpoczyna się maj. Nabożeństwa majowe odprawiane są w dni powszednie o godz. 18:00, a w niedziele i święta o godz. 17:15.
  • W poniedziałek święto św. Józefa robotnika.
  • W środę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki Polski.  Nie jest to święto nakazane, ale wstyd nie uczcić Maryi i nie pójść na Mszę, więc Msze św. według porządku niedzielnego. Tego dnia jest na każdej mszy akt oddania się NMP. Jest to również narodowe święto Konstytucji 3 Maja, pamiętamy o modlitwie za Ojczyznę.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota. W I czwartek miesiąca (4.V.) Msza św. o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 18:30, Godzina Święta o 23:00. W piątek (5.V.) Msza św. wotywna z litanią do Najświętszego Serca PJ będzie odprawiona o 18:30. Spowiedź dzieci od 17:00, dorosłych od 18:00. W sobotę (6.V.) Nabożeństwo fatimskie trochę inaczej niż zwykle ze względu na spowiedź dzieci pierwszokomunijnych: 8:30 Różaniec, 9:00 Msza św. ku czci NS NMP, po niej rozważanie.

Za tydzień:

  • Niedziela inwestycyjna
  • Pierwsze Komunie: Będą o godzinie 10:00 i 12:00, nie ma Mszy o 13:00. Prosimy, pamiętajcie, że mamy małą kaplicę, więc w tym dniu spróbujcie przyjść na inne Msze, zostawcie przestrzeń dla rodzin dzieci pierwszokomunijnych, goście zjeżdżają się z całej Polski.

Będą zmiany w dystrybucji prasy katolickiej. Prasa będzie dostępna na zakrystii u pani Basi. Dobra wiadomość jest ta, że można będzie sobie zaprenumerować dowolne pismo katolickie.

W dniach od 01 do 04 czerwca 2023 r. organizujemy spływ kajakowy szlakiem rzek Czarna Hańcza i Rospuda. Zakwaterowani będziemy w „Agroturystyce DOWCIEŃ”. Koszt spływu wynosi 780,- zł. od osoby dorosłej i dziecka powyżej 12 lat oraz 520,- zł od dziecka w wieku do 12 lat. Koszt obejmuje: zakwaterowanie ze śniadaniem, obiadokolacje, grill, wynajęcie kajaków, transport ludzi i kajaków, wynajęcie ratowników, opłaty lokalne. Zapisy u ks. proboszcza w terminie do 15 maja br. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę w wysokości 200,- zł. od osoby dorosłej i 100,- zł od dziecka. Zapraszamy parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi, do wzięcia udziału w spływie.