Ogłoszenia parafialne 21 maja 2023, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Dziś:

  • Festyn Papieski, dużo atrakcji dla dzieci: dmuchańce, atrakcje przygotowane przez przedszkole, strefa malucha, gry sportowe, tańce, przedstawienie aktorów teatru „Lalka” i dużo innych, a dla dorosłych i rodzin dużo atrakcji prozdrowotnych, rekonstruktorzy, gry terenowe i sportowe, itp., będzie można też wsiąść do Warszawy, takiej, jaką jeździł Wojtyła. I oczywiście dobre jedzenie, kawiarenka i kremówki.
  • Majowe o 17:15 w salce.

W tygodniu:

  • Majowe o 18:00, na majowym nowenna do Ducha św.
  • W poniedziałek o 18:30 modlimy się za ósmoklasistów, w przeddzień ich egzaminów.
  • We środę, 24 V, Dzień Modlitw za prześladowany Kościół w Chinach.
  • w piątek – Dzień Matki. Za wszystkie nasze matki modlimy się na wieczornej Mszy św.
  • W sobotę święcenia kapłańskie w katedrze. W związku z tym kancelaria nieczynna.

Za tydzień:

Uroczystość Zesłania Ducha św. Tę noc Apostołowie zgodnie ze zwyczajem, który był w tamtym czasie spędzili na studiowaniu Pisma św. Jak się cała noc czyta Pismo św. to przychodzi Duch św. W naszej parafii rozpoczynamy ją wigilijnym czuwaniem w sobotę o 18:30, też będzie dużo Słowa Bożego, co prawda nie cała noc, będzie też uwielbienie, zakończymy Apelem Jasnogórskm.

Za 2 tygodnie

Rocznice pierwszej Komunii św.: o 10:00 dla dzieci ze szkoły na Oławskiej, a o 11:30 dla dzieci ze szkoły na Andriollego. Dzieci z innych szkół mogą dołączyć na dowolną z tych godzin.

8 VI – Boże Ciało. Prosimy o przynoszenie kwiatków – płatków. Zapraszamy też wszystkie dziewczynki, a zwłaszcza te, które przyjęły w tym roku Komunię do zgłaszania się do sypania kwiatków. Prosimy tez wszystkich chętnych do budowy ołtarzy o zgłaszanie swojej dyspozycyjności.

Chętni na beatyfikację rodziny Ulmów w Markowej k/Łańcuta w niedzielę 10 IX 23, h. 10:00 mogą się zgłaszać do kancelarii, żeby zamówić wejściówki, bo później nie będzie.

Są jeszcze miejsca na wyjazd wakacyjny na Roztocze, miejscowość Krasnobród, w terminie 5-12 VIII. Zapraszamy serdecznie.  

Wszystkim wspierającym finansowo naszą parafię składamy serdeczne podziękowanie – Bóg zapłać! Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.