Ogłoszenia parafialne III Niedziela Adwentu (17 grudnia 2023 r.)

Dziś

 • na Mszy o godzinie 18:00 druga część rekolekcji da młodzieży, które głosi ks. Darek
 • Poświęcone opłatki przy wyjściu, choinki w namiocie.
 • Zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.

W tygodniu

 • Roraty są do soboty codziennie o 6:30, z homilią dla dzieci, a dla młodzieży są w środę rano. Kakao i rogaliki dla dzieci i młodzieży będą w środę i piątek. Będzie jeszcze można się zaopatrzyć w opłatki.
  • Spowiedź codziennie od godziny 18:00, w razie potrzeby kontynuujemy po mszy wieczornej.
 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek wieczorem i w sobotę rano. Małe sprawy – po mszach; pilne, lub duże – umawiamy telefonicznie.
 • Prosimy nasze panie, które mają lepsze oko na to, co trzeba posprzątać niż księża, o zgłaszanie uwag w celu przygotowania kaplicy na Święta. Przy bardzo dużej ilości uwag prosimy też od razu o zgłaszanie ewentualnych możliwości współpracy.
 • Kolęda w tym tygodniu:
  • kontynuować będziemy na ul. Obrońców Tobruku (nry nieparzyste). Wizyty zaczynamy od godziny 17:00:
 • Poniedziałek 18 XII – ul. Obrońców Tobruku 27, 1-83
 • Wtorek 19 XII – ul. Obrońców Tobruku  27,84-208,
 • Środa 20 XII – ul. Obrońców Tobruku 29
 • Czwartek 21 XII – ul. Obrońców Tobruku 31, 31A, 31B, 31C
  • Równolegle odwiedzamy naszych Parafian przy ul. Widawskiej, w godzinach 10:00-15:00 i 19:00-21:00
   • poniedziałek: 1,
   • wtorek: 11,
   • środa: 21,
   • czwartek: 19.

Prosimy o wzięcie wywieszek dla poszczególnych klatek.

 • w tygodniu poświątecznym planujemy odwiedzić parafian przy ul. Obrońców Tobruku (numery parzyste)(ŚRODA 27.12 OT18, 18A, 18B, 18C CZWARTEK 28.12 OT18D (1-127) PIĄTEK 29.12 OT18D (128-173), OT20, OT20(A-E), OT22 SOBOTA 30.12 OT24, OT26, OT28, OT30)
 • W tym roku nie ozdabiamy choinek przed kaplicą – niestety, meteorolodzy zapowiadają porywiste wiatry.

Święta:

 • W niedzielę wieczorem jest już Wigilia
 • Msze święte niedzielne tylko do 13:00 włącznie. Trzeba być czujnym i nie zaspać.
 •  Wieczerza wigilijna jest świetną okazją do przekazywania wiary dzieciom. Zaczynamy ją od kolędy, dalszy schemat tej liturgii domowej jest wewnątrz opakowania opłatka. Potem jedzenie, prezenty i kolędy. Ważne, żeby przy okazji opłatka wybaczyć sobie wzajemnie wszystkie urazy i błędy, pojednać się, bo przychodzi Chrystus, Książę pokoju.
 • Na prośbę naszych parafian chcielibyśmy zrobić wieczerzę wigilijna dla samotnych, ale nie wiemy, czy są zainteresowani. Dlatego prośba, jeśli chcielibyście przyjść, albo znacie osoby, które przyjdą, podnieście rękę. [dla tych, którzy czytają te ogłoszenia na stronie – napiszcie maila na adres parafia.bemowo@gmail.com lub wyślijcie sms na nr 501141968]. Jeśli będą osoby zainteresowane, wrzucimy na stronę informację z prośbą do naszych gospodyń o pomoc w aprowizacji na tą wigilię.
 • W tym roku są dwie pasterki: jedna dla rodzin z dziećmi o 22:00, druga klasycznie o północy. Pomiędzy nimi o 23.30 opłatek i śpiewamy kolędy. Taca z Pasterki idzie na Dom Samotnej Matki.
 • W pierwszy dzień Świąt nie ma Mszy o 7:00, poza tym porządek niedzielny, spowiadamy tylko w nagłej potrzebie.
 • W drugi dzień Świąt porządek niedzielny.                    

Wszystkim naszym parafianom wyjeżdżającym na Święta składamy serdeczne życzenia błogosławionych i pełnych radości uroczystości Bożonarodzeniowych i szczęśliwego Nowego Roku.