OGŁOSZENIA PARAFIALNE 16 PAŹDZIERNIKA 2016

Dziś, jak co roku o tej porze we wszystkich parafiach liczymy, ilu naszych wierzących uczestniczy we Mszy św. i przyjmuje Komunię Św.

ODPUST PARAFIALNY
22.10 jest liturgiczne wspomnienie Jana Pawła II, więc w najbliższą niedzielę w naszej parafii mamy Święto naszego Patrona. To okazja do uzyskania odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Dlatego Święto Parafii poprzedzać będzie 40 godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, z rozmaitymi nabożeństwami i konferencjami (program poniżej). Zapraszamy szczególnie w piątek po Mszy św. Po Nieszporach będzie miał konferencję i potem będzie spowiadał nasz diecezjalny Misjonarz Miłosierdzia, ks. Roman Trzciński (kim są Misjonarze Miłosierdzia zobacz tutaj: http://nowaewangelizacja.org/8890-3/). W piątek spowiadamy od 17.00 aż do ostatniego penitenta, lub pierwszego padłego księdza
Centralna Msza św. w sobotę o 18.30 pod przewodnictwem biskupa Piotra Jareckiego.
W niedzielę oczywiście kremówki i mały kiermasz, pogoda niestety nie sprzyja festynowi.
Prosimy o wpisywanie się na listę do Adoracji (wewnątrz kaplicy) w dzień w piątek i sobotę, oraz w nocy w czwartek i piątek. Szczegółowy program poniżej.
Sprzątanie przed odpustem w czwartek od 16.00.

Trwają katechezy dla dorosłych i młodzieży w poniedziałki i czwartki o 19.30. Zapraszamy.

Poszukujemy uzdolnionych parafian, nieodkryte talenty mają szczególną szansę! Potrzebne są: dziennikarskie do pisania na stronę www, do gazetki i do kroniki, oraz fotograficzne. Potrzebne też są osoby do liczenia bilonu z tacy, nie bójcie się, mamy specjalną maszynę do liczenia. W/w prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

Nasza pielgrzymka parafialna w Rzymie będzie sprawowała Mszę św. w grotach na Watykanie, przy grobie św. Jana Pawła II, intencja tej Mszy jest zbiorowa za naszych parafian, można jeszcze zgłaszać własne intencje w kancelarii.

Wysłaliśmy 5 naszych parafian na kurs przygotowawczy dla szafarzy nadzwyczajnych Komunii Św. Są to Adam Brańko, Aleksander Kosiek, Tomasz Obołończyk, Waldemar Pałuba i Wacław Więcławski. Jeśli ktoś miałby zastrzeżenia do wiary lub moralności ich lub ich rodzin, proszony jest o skontaktowanie się z ks. proboszczem.

Za tydzień o 17.30 spotkanie Bierzmantów którzy już są w grupach.

Cały czas można się zapisywać do wolontariatu.

Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na rozbudowę naszej infrastruktury parafialnej.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *