Ogłoszenia parafialne, 10. maja 2020

Za 9 dni, 18 maja przypada 100 rocznica urodzin naszego patrona św. Jana Pawła II. Normalnie robimy w tym terminie piknik papieski, bo odpust jest w październiku. Wygląda na to, że w tym roku zrobimy piknik po ustaniu zakazu zgromadzeń. Chcemy jednak przeżyć ten dzień duchowo i do niego się przygotować.

Przede wszystkim zapraszamy do udziału we wspólnie tworzonym projekcie „Wspomnienia JP2”. To wspomnienia naszych parafian i sympatyków naszej parafii, związane z osobą św. Jana Pawła II, czy to z okresu jego życia i posługi, czy też jego wstawiennictwa i objawień po odejściu do Ojca. Odwiedzając naszych parafian po domach nieraz słyszałem naprawdę cudowne opowieści. Zbierzmy je teraz, opublikujmy na stronach, a jeśli będą mogły pomóc innym, z zrobimy z nich film i książkę. Niech coś zostanie dla przyszłego pokolenia. Drugi, równoległy projekt to „Słowa JP2”, najpiękniejsze fragmenty  jego przepowiadań, homilii, czy nawet z anegdot z nim związanych. Prosimy o przesyłanie ich na adres mailowy parafii, albo w dowolny inny sposób: list, nagranie telefoniczne. Dobrze byłoby, żeby każdy z nas, który znał św. Jana Pawła II coś przesłał, będziemy mieli w czym wybierać. Nie krępujcie się, odwagi. Często najciekawsze opowieści mają ci, którym wydaje się, że nie mają nic do powiedzenia.

 

Jeśli chodzi o nabożeństwa, to:

  • Dziś zaczynamy nowennę do św. Jana Pawła II, będziemy ją kontynuować codziennie po koronce
  • Na nabożeństwie majowym codzienne rozważania będą św. Jana Pawła II.
  • We czwartek jako, że przypada II czwartek, jest Msza wotywna do św. Jana Pawła II o uzdrowienie z adoracją i uwielbieniem,
  • W piątek po Mszy wieczornej będzie Droga Światła,
  • W sobotę po Mszy wieczornej uwielbienie z najpiękniejszymi rozważaniami św. Jana Pawła II.

 

Wciąż trwa rekrutacja do naszego przedszkola Jan Pawełek. Zostały ostatnie miejsca, więc zapraszamy. W najbliższą sobotę o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie informacyjne online dla wszystkich rodziców, którzy jeszcze się wahają. Szczegóły na stronie przedszkola, na FB przedszkola i parafii.

Również za tydzień, w sobotę o godz. 14.00 spotkanie online dot. uruchomienia przy naszej parafii szkoły. Planujemy prowadzenie jednej klasy edukacji wczesnoszkolnej w duchu pedagogiki Montessori, czyli będzie to klasa, w której razem uczyć się będą dzieci z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. Będziemy realizować normalny program szkolny przewidziany przez Ministerstwo Edukacji. Zapraszamy więc rodziców 6- i 7-latków na to spotkanie. Szczegóły także na stronie przedszkola, FB przedszkola i parafialnym.