Ogłoszenia parafialne 24. maja 2020, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziś:

 • Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość wyniesienia ludzkiej natury do Boga
 • dzień modlitw o Kościół w Chinach.

W tygodniu:

 • We czwartek rocznica śmierci kard. Wyszyńskiego, pamiętamy w modlitwie.
 • W piątek Droga Światła (transmitowana), ostatnia w tym sezonie, serdecznie zapraszamy.
 • W sobotę święcenia kapłańskie w naszej diecezji. Nie zapraszamy ze względu na ograniczoną ilość miejsc.

Za tydzień:

 • Uroczystość Zesłania Ducha Św. (Pentecoste), jak zwykle w naszej parafii Wigilia na Mszy św. w sobotę o godzinie 18.30. Będzie trwała przynajmniej 2 godziny, bo jak Apostołowie w noc Zesłania Ducha trwali na czytaniu Pisma św. tak i my, choć nie całą noc, ale przynajmniej trochę dłużej będziemy rozważać Słowo Boże, a zakończymy uwielbieniem.
 • Trwa nowenna do Ducha św., codziennie na majowym.
 • Kończy się okres wielkanocny i okres Komunii wielkanocnej. Obowiązuje dyspensa, ale chyba warto przemyśleć przystąpienie do spowiedzi i Komunii wielkanocnej, nawet mimo dyspensy.
 • Chcemy zrobić specjalną zbiórkę na Afrykę, bo tam teraz z powodu koronawirusa jest sytuacja dramatyczna, jeśli chodzi o utrzymanie.

Przedszkole i szkoła:

 • Przypominamy, że trwa rekrutacja do naszego przedszkola Jan Pawełek. Zostały ostatnie miejsca: 2 dla 4-latków, 2 dla 5-latków i 2 dla 6-latków. Jeśli chcecie, Kochani Rodzice, dobrego miejsca dla swoich dzieci, które dba o całościowy rozwój dziecka: fizyczny, edukacyjny, emocjonalny i duchowy, to właśnie u nas. Wszystkie informacje o przedszkolu: płatności, godziny pracy, zajęcia dodatkowe, na stronie przedszkola – janpawelek.pl
 • Planujemy również uruchomienie jednej klasy edukacji wczesnoszkolnej w duchu pedagogiki Montessori, czyli będzie to klasa, w której razem uczyć się będą dzieci z pierwszej, drugiej i trzeciej klasy. Będziemy realizować normalny program szkolny przewidziany przez Ministerstwo Edukacji. Odbyło się już jedno spotkanie informacyjne, planujemy koło połowy czerwca kolejne. Szczegóły nt. klasy szkolnej także na stronie przedszkola lub u dyrektora przedszkola.

 

Trwają zapisy na spływ kajakowy szlakiem rzeki Krutyni, który odbędzie się w dniach od 4 czerwca (czwartek) do 7 czerwca (niedziela). Etapy spływu będą następujące: Cierzpięty – Krutyń – Ukta – Iznota – Kamień.