Ogłoszenia parafialne 29 X 2023 r.

Dziś:

 • Taca na cele misyjne
 • Dostępny raport finansowy za wrzesień.
 • Reaktywujemy scholę dziecięcą, która będzie śpiewać na Mszach św. o godzinie 11:30. Wszystkich chętnych do współpracy zapraszamy na spotkanie zapoznawczo – organizacyjne po Mszy o 11:30 do przedszkola.
 • Zgłoszenia na „wypominki” przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii. Blankiety leżą przy wyjściu. Prosimy o czytelne wpisywanie imion i ewentualnie nazwisk.
 • Za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych odprawione zostanie dwanaście Mszy św. w pierwsze niedziele miesiąca o 7:00., przed którymi będą odczytane ich imiona i nazwiska, zaś zmarłych polecanych w wypominkach jednorazowych będą odczytane podczas Nieszporów za zmarłych 1 XI o 17:00 i 2 XI o 17:30. Za wszystkich tych zmarłych modlimy się również w pozostałe dni tygodnia, aż do niedzieli, w czasie Mszy św. i podczas różańca o godz. 18.00. Przy wyjściu znajdziecie książeczkę “Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym” – dobra lektura na najbliższe dni. Przy wyjściu znajdziecie książeczkę “Czyściec i pomoc duszom czyśćcowym” – dobra lektura na najbliższe dni.

W tygodniu:

 • Przypominamy o spotkaniach w naszej parafii – religia dla młodzieży w poniedziałki o godzinie 18:00, Szkoła biblijna również w poniedziałek o 19:30.
 • W środę Uroczystość Wszystkich Świętych:
 • W wieczór wigilijny 31 X zapraszamy młodzież na Wieczór ze Świętymi na 19:30 w przedszkolu.
 • dorosłych zapraszamy na Mszę św. wigilijną o 18:30, trochę dłuższą, niż zwykle.
 • W dzień Uroczystości porządek Mszy św. niedzielny, święto nakazane.
 • We Czwartek Zaduszki – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych:
 • Msze św. jak w dzień powszedni
 • Przypominamy, że w dzień Zaduszny można jednorazowo uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące.
 • W oktawie (od piątku do środy) Różaniec za zmarłych z wypominków o 18:00 (niedziela 17:15).
 • Pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Godzina Święta o 23:00. W pierwszy piątek spowiedź podczas adoracji od 17:00 dla dzieci, od 18:00 dla dorosłych, Msza wotywna z litanią do Najświętszego Serca PJ o 9:00. W piątek Msza wieczorna odprawiona zostanie w intencji rodzin, które utraciły dzieci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. W pierwszą sobotę nabożeństwo fatimskie: Msza wotywna o NMP o 9:00, różaniec i rozważanie.
 • Zapraszamy całe rodziny do uczestnictwa w Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się 4 listopada o godz. 14.00 w naszej parafii. BARDZO zachęcamy wszystkich członków rodziny do przebrania się za swoich ulubionych świętych. Bawimy się przy tym, co ze sobą przyniesiemy na wspólny stół. To dobry moment na przekazanie dzieciom wartości, którymi żyjemy, w naturalny sposób, czyli podczas wspólnego, radosnego świętowania.

Za tydzień:

 • niedziela inwestycyjna, Msza za darczyńców o 10:00
 • Msza wypominkowa o 7:00
 • W naszej parafii powstaje skauting katolicki prowadzony przez organizację Wędrownicy. Na zbiórki zapraszamy dziewczynki i chłopców w wieku od sześciu lat. Skauting wspiera rozwój dzieci, buduje środowisko przyjaciół, a także prowadzi je do Pana Boga. Zebranie organizacyjne dla rodziców odbędzie się po Mszy św. o 11:30 w niedzielę 5.11.
 • Przypominamy o zapisach młodzieży z klas VIII i starszych na przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Tych, którzy chcą się jeszcze zapisać zapraszamy po Mszach św., do kancelarii lub prosimy o bezpośredni kontakt z ks. Krzysztofem.
 • 11 XI –  w Dniu Niepodległości jesteśmy zaproszeni do Świątyni Opatrzności Bożej na uroczystą Mszę o 10:00 z udziałem Episkopatu i władz państwowych i/lub  koncert o 17:00.
 • Już przyjmujemy intencje na 2023 rok. Są jeszcze wolne intencje na ten tydzień i najbliższy czas.

Serdeczne Bóg zapłać wszystkim naszym dobroczyńcom.  

Ks. Sławomir