Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Zwykła (11 lutego 2024 r.)

Dzisiaj:

 • Przeżywamy dziś Dzień Chorego – udzielamy Sakramentu Chorych po każdej Mszy. Tego Sakramentu udziela się osobom chorym na poważne choroby, mogące stanowić zagrożenie dla życia, oraz osobom w podeszłym wieku. Pozostawiamy Wam decyzję.

W tygodniu:

 • Zakończyliśmy planową tegoroczną wizytę duszpasterską – pozostały nam część domów, które nie mogły nas przyjąć w wyznaczonych terminach, a które prosiły o wizyty dodatkowe. Informacje na temat odwiedzin dostaniecie bezpośrednio.
 • Prosimy, żebyście dziś lub jutro przynieśli do kościoła zeszłoroczne palmy, poświęcone w Niedzielę Palmową. Dlaczego? Już w tym tygodniu Środa Popielcowa. Według starej tradycji popiół do posypania głów w ten dzień otrzymuje się właśnie ze spalenia palm wielkanocnych pobłogosławionych w Niedzielę Palmową poprzedniego roku.
 • We środę Popielec, rozpoczynamy Wielki Post:
 • Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 6:30, 9:00, 18:30 i o 20.00.
 • Osoby od 18 do 60 roku życia obowiązuje post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta). Wszystkich chrześcijan od 14 r.ż. obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (bez możliwości dyspensy).
 • W okresie Wielkiego Postu:
 • Droga Krzyżowa w piątki: dla dzieci o 17:30, dla dorosłych i młodzieży po Mszy wieczornej, ok. 19:00.
 • Gorzkie Żale  w niedziele o godz. 19:00. Za udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • Rozpoczyna się też modlitwa w Wielkopostnych Kościołach stacyjnych, szczegóły na plakacie.
 • Wszystkich, którzy chcieliby między innymi nauczyć się budowania więzi opartych na miłości czy zrozumieć przyczyny wielu nieporozumień w relacjach z ludźmi zapraszamy na warsztaty inspirowane metodą Porozumienia Bez Przemocy.

To cykl 15-tu 3-godzinnych spotkań odbywających się raz w tygodniu. W zależności od potrzeby jest możliwość utworzenia grupy wieczornej i porannej. Na pierwsze spotkanie informacyjne zapraszamy w środę 21 lutego o 18:30 w salce w przedszkolu. Szczegóły na plakacie.

 • Zapraszamy na dwugodzinne warsztaty dla ojców w trzy kolejne piątki, począwszy od 23 lutego. Dziś od ojców wymaga się absolutnie wszystkiego. Co jest jednak najważniejsze w zadaniach każdego ojca? Jak ma te wszystkie zadania ogarnąć zapracowany mąż i ojciec? Dowiecie się tego na warsztacie. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej parafii. 

Jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w warsztacie, ale nie może sobie w tej chwili na to pozwolić (warsztat jest odpłatny), to istnieje możliwość bezpłatnego udziału. Koszt kilku miejsc pokryli uczestnicy wykładu “Rodzinne eksplozje” oraz Wspólnota Mężczyzn Jana Pawła II. Aby skorzystać, skontaktujcie się z organizatorami – kontakt na plakacie

 • Szukamy nauczyciela do naszego montessoriańskiego przedszkola. Nauczyciela edukacji przedszkolnej, albo absolwenta którejkolwiek pedagogiki z przygotowaniem pedagogicznym, studenta pedagogiki ostatnich lat studiów lub po prostu osoby z doświadczeniem pedagogicznym prowadzenia zajęć dla dzieci przedszkolnych, która będzie chętna dalej się rozwijać. Brak wykształcenia montessoriańskiego nie jest problemem, jeśli taka osoba będzie gotowa skończyć kurs przedszkolny. Chcemy kontynuować to dzieło. Jest to unikatowe miejsce w skali Warszawy, jak mówią sami rodzice dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Nie wszystkie przedszkola Montessori są prowadzone wraz z nauczaniem katolickim, a nasze jest. Prosimy więc o to, żebyście popytali znajomych.
 • Chcemy reaktywować grupę, która zajmowała się oprawą muzyczną podczas niedzielnych Mszy św. o godz. 13.00. Grupa zawiesiła działalność ze względu na małą liczbę osób włączających się aktywnie w śpiew. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby dołączyć do grupy – wszystkich grających na instrumentach, ale najbardziej osoby śpiewające. Na początku próby będą odbywać się co tydzień w niedziele od razu po Mszy Św. o godz. 13.00, czyli ok 14.00. Pierwsza próba odbędzie się 11 lutego, czyli dzisiaj